top of page

Edelweiss DR zavádí novou úroveň přímých estetických výplní s Esthetic Line inspiro®, vyvinutou pod vedením Dr. Didiera Dietschiho.
Dodržováním osvědčené KONCEPCE PŘIROZENÉHO VRSTVENÍ a díky nové, vylepšené nano-hybridní technologii kombinující hladkost povrchu a mechanickou pevnost rozšiřuje tato produktová řada možnosti v technikách spojování volnou rukou a vede k nekompromisním estetickým a funkčním výsledkům.
Zkuste a přesvědčte se!

Jen dva snadné a rychlé kroky

kits.webp

"Firma justDent
se stala výhradním distributorem kompozitu Inspiro Direct pro ČR a SK."

distributor.jpg

Dokonalost je v jednoduchosti

Tato koncepce byla představena v roce 1995 prof. Dr. D. Dietschim a poprvé byla zveřejněna v roce 1997. Je založena na myšlence co možná největšího přiblížení se přírodě pomocí zjednodušené a spolehlivější techniky vrstvení pouhých dvou vrstev (dentinová a sklovinná), které dokonale napodobí strukturu a vzhled zubu. Kompozitní systém Inspiro představuje nejnovější vývoj v použití koncepce přirozeného vrstvení, a to díky vylepšeným optickým vlastnostem a komplexnější, logické volbě barev a konzistencí materiálů za účelem dosažení výplní s nepřekonatelnou estetickou integrací a kvalitou.

Ucelená škála dentinových a sklovinných odstínů pro koncepci dvou vrstev

8 úrovní intenzity v ODSTÍNECH BODY pro pokrytí všech variant sytosti dentinu. Systém nabízí 6 úrovní sytostí u výplňového materiálu a 7 úrovní sytostí u zatékavého materiálu. Intenzita 0 byla vyvinuta pro bělené zuby a hmoty s intenzitou sytosti přesahující barevnou řadu VITA (intenzita 5 až 7) pro optimální integraci výplní kavit V. třídy nebo dentinové mamelony. Tento komplexní výběr odstínů body umožní zubnímu lékaři pokrýt veškeré odchylky v sytosti dentinu nacházející se v přírodě. Všechny odstíny body vykazují stejný barevný tón a podobnou opacitu a fluorescenci, což ve srovnání s jinými systémy výrazně zjednodušuje výběr odstínu.

5 barev a úrovní translucence v ODSTÍNECH SKIN pro napodobení všech variant přirozené skloviny, které rozšiřují estetické možnosti a spolehlivost systému. Odstíny skin BLEACH a WHITE poskytují jas a světlost potřebnou pro mladé pacienty a jejich mladé úsměvy. Odstín skin NEUTRAL je velmi běžnou sklovinnou barvou, která se používá u dospělých pacientů, zatímco odstín skin IVORY a TRANSPARENT uzavírají sklovinné odstíny pro zralé zuby, které vyžadují hlubší a teplejší barvy. 3 z 5 odstínů skin jsou rovněž k dostání v zatékavé konzistenci.

skala_800px.webp
ins.jpg

Inspiro – ucelená škála barev a vzorník odstínů

Vzorník odstínů inspiro direct umožňuje přesné a spolehlivé vyhodnocení barev. Byl vyvinut jako nedílný nástroj „koncepce přirozeného vrstvení“ a zahrnuje 2 odlišné vrstvy výplňového materiálu (body & skin). Má menší vzorky pro dentin/body, které je možné vložit do vzorků pro sklovinu/skin, a vytvořit tak jakoukoli kombinaci dvou vrstev. Výběr sklovinného odstínu/skin se provádí vizuálně v místě, kde lze pozorovat větší množství skloviny, jmenovitě v incizálních a aproximálních oblastech. Doporučuje se mezi oba kompozitní vzorky použít glycerin.

vzorniky_600px.webp

Efektní odstíny & polychromatické výplně

Zuby mohou představovat neomezené množství variací, co se týče barvy a světlosti. „Koncepce přirozeného vrstvení“ u velké většiny z nich dokonale vykreslí krásu přirozených tkání. Pro několik málo případů, které vyžadují další probarvení, poskytuje ssystém inspiro všechny potřebné efektní odstíny, které je možné použít pro následující individualizace:

AZUR EFFECT Slouží ke zvýraznění modrých opalescentních efektů na incizní hraně frontálních zubů. Není příliš intenzivní, takže se vyhnete přílišné individualizaci.

CHROMA EFFECT Používá se ke zvýšení lokální sytosti tam, kde je to žádoucí. Nanáší se přes normální dentinovou dostavbu za účelem napodobení všech druhů „oranžových“ intenzivních efektů, jako je sklerotický dentin, anti-opalescence a některé formy pigmentace způsobené například stárnutím.

ICE EFFECT Pomáhá simulovat rozsáhlou opacitu skloviny a slouží k vytvoření diskrétních, přirozených „nedokonalostí“, jako jsou světlé skvrny způsobené fluorózou nebo povrchovou demineralizací.

OPAQUE EFFECT Používá se hlavně v kombinaci s dalšími efektními odstíny (např. ICE nebo CHROMA) a vytváří cosi jako „opaker“ požadovaného odstínu a má sytost překrývající buď silně diskolorované tkáně nebo kovy.

FISSURE EFFECT Je určen pro nanášení do hlubokých okluzálních fisur u výplní kavit I. a II. třídy za účelem zlepšení jejich estetické integrace a stimulace uměleckého talentu lékařů při zhotovování distálních výplní.

odstiny_800px.webp
ins_2.jpg

Mechanické vlastnosti & přednosti:

 • Nízké smršťování díky nano-technologii a vysokému obsahu plniv, 83 %

 • Velmi dobré fyzikální a mechanické vlastnosti

 • Dobrá odolnost vůči abrazi

 • Antibakteriální povrch díky částicím zinku a fluoridu v plnivu

 • Výborná leštitelnost a zachování lesku

 • Přirozená fluorescence a opalescence

​​

(Zdroj: interní údaje EdelweissDR) 

Vlastnosti

Obsah plniv

Rozsah velikosti částic

Typ skelných plniv

Průměrná velikost skelných plniv

Systém matrice

Modul v ohybu

Pevnost v ohybu

Pevnost v tlaku

Doba zpracování

Odstíny výplňového materiálu

83 % (hmotnosti) / 65 % (objemu)

0,02 – 3 µm

Barnaté sklo se zinkem, fluoridem & nano-částice

0,7 µm

Bis-GMA

12,5 GPa

150 MPa

480 MPa

cca 1 minuta

Odstíny zapékavého materiálu

65,5 % (hmotnosti) / 38 % (objemu)

0,02 – 3 µm

Barnaté sklo se zinkem, fluoridem & nano-částice

0,7 µm

Bis-GMA

6 GPa

120 MPa

350 MPa

cca 1 minuta

Balení

Inspiro Master Kit

 • 6× Dentin tuba 3g; 5 × Enamel tuba 3g

 • 7 × Dentin Flowable tuba 1,5g

 • 3× Enamel Flowable tuba 1,5g

 • 5× Effect Shades tuba 1,5g

 • 20 × aplikační koncovky; vzorník odstínů

Inspiro Intro Kit

 • 4 × Dentin tuba 3g

 • 3 × Enamel tuba 3g

 • 3 × Dentin Flowable tuba 1,5g

 • 2 × Enamel Flowable tuba 1,5g

 • 3 × Effect Shades tuba 1,5g

 • 20 × aplikační koncovky , vzorník odstínů

Inspiro Body

 • Body i0; i1; i2; i3; i4; i5 (tuba 3g)

Inspiro Skin

 • Bleach, White, Neutral,Transparent, Ivory (tuba 3g)

Inspiro Body Flowable

 • Body Flowable i1; i2; i3; i4; i5; i6; i7 (tuba 1,5g)

Inspiro Skin Flowable

 • Skin Flowable Bleach, White, Neutral (tuba 1,5g)

Inspiro Effect

 • Azur, Ice, White Opaque, Fissure (tuba 1,5 g)

Inspiro vzorník

 • vzorník Inspiro

bottom of page